Haber Detayı
24 Şubat 2018 - Cumartesi 14:59 Bu haber 770 kez okundu
 
300 Koyun İçin Başvurular Başladı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının geçtiğimiz aylarda açıkladığı 300 koyun projesiyle ilgili ön başvurular başladı.
HAYVANCILIK Haberi


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının geçtiğimiz aylarda açıkladığı 300 koyun projesiyle ilgili ön başvurular başladı.  Bursa Damızlık Koyun Keçi Birliği, üyelerine 1 hafta ücretsiz hizmet verecek.

Başvurular TİGEM'e mail yoluyla yapılacak. Bursa Damızlık Koyun Keçi Birliği ise internet kullanmayı bilmeyen üyelerine birlikte pazartesi gününden itibaren 1 hafta boyunca ücretsiz olarak ön başvuru yapmaları için yardımcı olacak. 1 hafta boyunca gece saat 12'ye kadar üyelerine hizmet verecek birlik, mail adresi olmayanlara mail adresi açıp, onları nasıl başvuru yapmaları konusunda bilgilendirecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Damızlık Koyun Keçi Birliği  Yıldırım Oran, "Bize çok sayıda müracaat oldu. Üyelerimizin bazıları, mail adresleri olmadığı veya sisteme girmeyi bilmedikleri için zorlanıyor. Allah izin verirse birlik olarak pazartesi gününden itibaren 1 hafta boyunca gece saat 24: 00'e kadar üyelerimize birliğimizde hizmet vereceğiz. Verdiğimiz bu hizmet ücretsiz olacak. Bu hizmet bir hafta kadar sürecek. Bu duyuruyu buradan yapmak istiyoruz. 300 koyunla ilgili başvurular direk TİGEM'e yapılıyor. Bu başvurular elektronik ortamda yapılıyor. Üyelerimizden bilgisayar ve mail kullanmayı bilmeyenlere buradan hizmet vereceğiz. 300 koyun projesiyle ilgili başvurular 21 Şubat itibariyle başladı. Üyelerimizin ön başvuruyu yapmak için sadece nüfus kağıdı ve mail adresi olması kafi. Mail adresi olmayan şahıslara biz burada mail adresi açacağız. Bu projeye ön başvuruda herhangi bir şart aranmıyor" dedi.
Kaynak: (Haberler.com) - Haberler.com Editör:
 
Etiketler: 300, Koyun, İçin, Başvurular, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı