Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 15:02 Bu haber 1345 kez okundu
 
Ahır ve Ağıl Yapımında Yüzde 50 Hibe Desteği Verilecek
Vakfıkebir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü tarafından yüzde 50 hibeli ahır ve ağıl yapımı projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.
DESTEKLEME Haberi


Trabzon'un Vakfıkebir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısını Trabzon İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü mühendislerinden Engin Sevim verdi.  Doğu Karadeniz Projesi ( DOKAP) kapsamında olan büyük ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için yeni ahır-ağıl inşaatı yapımına yüzde 50 hibe desteği verilerek hayvancılığın geliştirilmesini amaçlayan 2018 yılı Doğu Karadeniz Projesi Uygulama Rehberi yayınlandığını hatırlatan Trabzon İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cahit Gülbay ise, "10-49 adet (15 ay ve üzeri) kayıtlı dişi büyükbaş, 100-200 adet (12 ay ve üzeri) anaç küçükbaş hayvan varlığına sahip olan işletmeler 01 Ocak 2018-31 Ocak 2018 tarihleri arasında 10-49 baş'a kadar ahır, 100-200 baş'a kadar ağıl yapımı için İl Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekiyor" dedi.

Vakfıkebir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Remziye Kuleyin toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Vatandaşlarımızın aklında soru işareti kalmamasına özen gösterdik. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bizleri memnun etti. Katılımcılara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 
Kaynak: (Haberler.com) - Haberler.com Editör:
 
Etiketler: Ahır, ve, Ağıl, Yapımında, Yüzde, 50, Hibe, Desteği, Verilecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı