Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 22:59 Bu haber 874 kez okundu
 
Bakanlıktan Tarımsal Desteklere Sıkı Denetim
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal desteklere ilişkin kontrollerin artırılacağını belirterek,
DESTEKLEME Haberi


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı  Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal desteklere ilişkin kontrollerin artırılacağını belirterek, "Eğer verdiğimiz destekler yanlış yerlere gittiyse onun parasını il müdüründen alırım. Kanunlara aykırı bir işlem tespit edilirse hem kendi arkadaşımızı hem de o parayı alanı savcılığa veririm" dedi.

"BU PARALARDA 80 MİLYONUN HAKKI VAR"

 Söz konusu desteklerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığının yüzde 100 denetlenemediğini ifade eden Fakıbaba, "Eğer verdiğimiz destekler yanlış yerlere gittiyse onun parasını il müdüründen alırım. Çünkü bu paralarda tüyü bitmemiş yetimlerin ve 80 milyonun hakkı var." diye konuştu.

"ARKADAŞLARIMA GÜVENİYORUM"

Fakıbaba, desteklere yönelik denetimlerde takım çalışmasının önemine değinerek, "Bu iş bir takım oyunu, tek başına bir bakanın ya da merkezdeki bürokratın başarılı olması mümkün değildir. Başarı asıl yerelde olur. Bu bağlamda çok ciddi çalışmalarımız var. Arkadaşlarıma inanıyor ve güveniyorum, çok dikkatli olacaklar, ölçüp biçecekler." ifadesini kullandı.

"KANUNA AYKIRI İŞLEM TESPİT EDERSEM SAVCILIĞA VERİRİM"

 STK'ları da desteklerin kontrolü sürecine dahil etmeyi düşündüğünü anlatan Fakıbaba, böylece desteklerde daha şeffaf olunabileceğini, kime ne verildiğinin, neticesinin ve takibinin daha rahat yapılabileceğini söyledi.

Fakıbaba, "Kanunlara aykırı bir işlem tespit edilirse hem kendi arkadaşımızı hem de o parayı alanı savcılığa veririm." dedi.
Kaynak: (Haberler.com) - Haberler.com Editör:
 
Etiketler: Bakanlıktan, Tarımsal, Desteklere, Sıkı, Denetim,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı