Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 21:40 Bu haber 850 kez okundu
 
Genç Çiftçilere Koyun Dağıtıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ’Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında Korkuteli’ne getirilen Merinos koyunlar, hak sahibi genç çiftçilere teslim edildi.
DESTEKLEME Haberi


İlçede 3 genç çiftçiye 35'er adet koyun ve 2'şer adet koç olmak üzere toplam 111 adet  Merinos koyunun dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımsal nüfusu gençleştirmek ve kırsal kalkınmanın gençlerle beraber daha dinamik ve kalıcı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla 2016 yılında uygulamaya koyulan, "Genç Çiftçi Projesi" 2017 yılında da devam ediyor.  Korkuteli'nde 2017 yılında hayvancılık projesi kapsamında genç çiftçi hibesi almaya hak kazanan 3 üreticiye küçükbaş hayvanları teslim edildi. İlçede hayvancılık projeleri ile başvuru yapan ve 30 bin TL hibe alan genç çiftçilere 105 dişi koyun ile 6 koç verildi.

Projelerin genç çiftçilere,  Korkuteli tarımına ve hayvancılığa hayırlı olmasını dileyen Gıda Tarım ve Hayvancılık  Korkuteli İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı Armut, "Mutluluğun tanımı genç çiftçimizin yüzündeki tebessüm de saklı. Koyunlarına kavuşmanın en derinden gelen coşkusu yüzüne nasıl da yansımış. Bugün 3 gencimizin yüzünde aynı ifade varsa, bunun sebebi devletimizin verdiği desteklerdir" dedi
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Genç, Çiftçilere, Koyun, Dağıtıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı