Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 15:12 Bu haber 601 kez okundu
 
Kalkınma Bakanı Elvan, Zeytinyağı Şenliği'ne Katıldı
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Bizim dayanışmamız, birliğimiz o kadar önemli ki bunları sürdürdüğümüz takdirde vatanımıza, bayrağımıza sahip çıktığımız sürece Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir" dedi.
ETKİNLİKLER Haberi


Elvan,  Kilis Zeytin Üreticileri Birliğinde düzenlenen Zeytinyağı Şenliği'nde, kentin yarın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, kentteki tüm şehitleri minnetle andıklarını söyledi.

Bir  Kilis türküsünde "Karanfil deste gider, kokusu dosta gider, benim kalbimde sensin, senin kalbinde kimler" sözlerinin yer aldığını anımsatan Elvan, "Bizim kalbimizde milletimiz ve  Türkiye var. Kalp kalbe karşı derler ya  Kilis'in kalbinde de millet, birlik, beraberlik ve hizmet sevdası var. O yüzden bizler de  Kilis'e hizmet etmekten şeref duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

İki günden beri  Kilis'te zeytincilikle ilgili önemli konuların gündemde olduğunu, kentteki zeytinin ve zeytinyağının nasıl dünya markası yapılacağına dair görüşmelerin yapıldığını anlatan Elvan, her konuda olduğu gibi bu konuda da  Kilis'e gereken desteği vereceklerini kaydetti.

Elvan şunları kayretti: 

"Az önce valimize zeytinyağının fiyatını sordum. Evet biraz düşük. Oysa  Kilis öyle bir zeytinyağına sahip ki dünyanın dört bir yanında markalaşması halinde yüksek fiyattan talep edilen bir ürün olması için her türlü değere sahip. Bunun için tanıtımı ve pazarlaması konusunda GAP İdaresi ve  İpekyolu Kalkınma Ajansı her türlü desteği verecek. Bunun gibi çok sayıda tesisin açılmasını temenni ediyorum.  Kilis'in mayası, insanı ve toprağı temiz.  Kilis'in temiz topraklarında organik tarımı ve özellikle de zeytinciliği marka yaparak Kilisli üreticilerimizi sadece  Türkiye'de değil dünyada tanıtacağız. Ayrıca sadece zeytincilik için değil topyekün tarımsal değerleri kalkındırmak için yatırımsa yatırım, tanıtımsa tanıtım her türlü desteği vereceğiz. Kimse  Kilis'in zeytinine başka marka basarak pazarlamaya kalkamayacak. Artık  Kilis kendi değerine sahip çıkıyor ve kendi markasını oluşturuyor."

Son yıllarda yapılan yatırımlara da değinen Elvan,  Kilis en kısa zamanda modern bir devlet hastanesine kavuşacağını, bunun için kendisinin de gereken desteği vereceğini söyledi.

Kilis'in güvenliğinin  Türkiye'nin güvenliğiyle aynı anlama geldiğini dile getiren Elvan, "Hatırlarsanız bir ara densizlik yaptılar. Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlattık. Şimdi  Kilis en az diğer iller kadar güvenlidir. Yanıbaşımızda halen savaş devam diyor. Bizim dayanışmamız, birliğimiz o kadar önemli ki bunları sürdürdüğümüz takdirde vatanımıza, bayrağımıza sahip çıktığımız sürece  Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir." diye konuştu. Haberler.com
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kalkınma, Bakanı, Elvan,, Zeytinyağı, Şenliği'ne, Katıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı