Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 14:52 Bu haber 758 kez okundu
 
Konya, Burdur ve Isparta'daki Göllerde Denetim
Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda  Konya,  Burdur ve  Isparta'daki göllerde, balık halleri, balık işleme tesisleri, depo ve restoranlar ile perakende balık satışı yapılan yerlerde toplu denetimler gerçekleştirildi.
HAYVANCILIK Haberi


Denetimlere  Konya,  Isparta ve  Burdur'un yanı sıra  Afyonkarahisar ve  Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden gelen su ürünleri kontrol ekipleri de katıldı.

Türkiye'nin en önemli tatlı su ürünü üretim merkezlerinden iki il sınırındaki  Beyşehir Gölü'nün yanı sıra  Isparta'nın  Eğirdir Gölü'nde yapılan avcılık faaliyetleri denetlendi. Ekipler, balık işleme tesisleri, depolar, restoranlar ile balık perakende satış yerlerinde de denetim ve kontroller gerçekleştirdi.

Yapılan denetimler neticesinde avcılık faaliyetinde yasak olmasına rağmen kullanılan 47 bin 800 metrelik ağ ile 660 adet pintere el konuldu.

Ayrıca, asgari avlanma boyunun altında olduğu belirlenen 3 bin 190 kilo sudak, 486 kilo istavrit, 67 kilo lüfer, 10 kilo mezgit, 9 kilo barbun, 4 kilo karagöz, 3 kilo bakaryaro olmak üzere toplamda 3 bin 769 kiloluk su ürününe el konuldu.

Denetimlerde, 21 kişi ve iş yerine toplam 30 bin liralık idari para cezası uygulandı. Haberler.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Konya,, Burdur, ve, Isparta'daki, Göllerde, Denetim,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı