Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 18:17 Bu haber 1172 kez okundu
 
Kop Projesi Müracaatları 1 Ocak'ta Başlıyor
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü,  Türkiye'de tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik başlatılan ve
HAYVANCILIK Haberi


Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü,  Türkiye'de tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik başlatılan ve  Yozgat'ında içinde bulunduğu illeri kapsayan  Konya Ovası Projesi (KOP) müracaatlarının 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle başlayacağını duyurdu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "İlimiz, 08.06.2016 tarih ve 2016/8870 sayılı  Bakanlar Kurulu Kararı ile  Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamına alınmıştır. Proje kapsamında büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmeleri için yeni ahır-ağıl yapımı inşaat yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği verilecektir. Büyükbaş işletmelerde ahır, gübre sıyırıcı, gübre çukuru, yem deposu, silaj çukuru, süt sağım odası ve soğutma sistem odası inşaatları veya bunlardan herhangi biri, küçükbaş işletmelerde ise ağıl, yem deposu ve yıkama ünitesi (koyun-keçi banyosu) inşaatları veya bunlardan herhangi biri hibe desteği kapsamındadır. Ahırlar serbest duraklı veya bağlı, açık veya yarı açık sistem olacaktır. Ağıllarda ise ağıl tipi seçiminde İl Müdürlükleri yetkilidir."

Başvuruların 01.01.2018 ile 31.01.2018 tarihleri arasında İl Müdürlüğüne yapılacaktır."
Kaynak: (Haberler.com) - Haberler.com Editör:
 
Etiketler: Kop, Projesi, Müracaatları, 1, Ocak'ta, Başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı