Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 05:59 Bu haber 559 kez okundu
 
Zincir Marketler Yöresel Ürünleri Bulundurmak Zorunda
TARIM Haberi


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunʹa göre zincir marketler, yöresel ürünleri raflarında bulundurmak zorunda. Kanuna, kadın kooperatifleri tarafından üretilen malların da marketlerde yer alması yönünde bir hüküm koyabiliriz." dedi.

Tüfenkci, makamında Çorumʹun Sungurlu ve Mecitözü ilçeleri kadın girişim kooperatiflerinin üyelerini kabul etti.  Kadın girişim kooperatiflerine verdikleri önemi vurgulayan Tüfenkci, "Medeniyetimizde yardımlaşma ve birlikte iş yapma kültürü var. Bunun dizayn edilmesi ve harekete geçirilmesi sizin gibi öncü kadınların maharetiyle ve örgütlemesiyle oluyor." diye konuştu. Tüfenkci, hükümet olarak yaptıkları çalışmalarla 2005ʹte yüzde 23,3 olan kadınların iş gücüne katılma oranının, bu yılın temmuz ayı itibarıyla yüzde 34,3ʹe; aynı dönem için yüzde 20,7 olan kadın istihdamı oranının da yüzde 29,3ʹe yükseldiğini belirtti.

Bülent Tüfenkci, kadın girişimcilerin finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla kooperatiflere kefaletten daha avantajlı yararlanma imkanı getirmek istediklerini söyledi. Kaynak: AA 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Zincir, Marketler, Yöresel, Ürünleri, Bulundurmak, Zorunda,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı